Український клуб BMW E30

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.




Расширенный поиск  

Новости:

Слава Україні!

Ми в соціальних мережах:

(takoe) https://ru-ru.facebook.com/bmwe30clubukraine/

(takoe) https://instagram.com/bmw_e30_club_ukraine/

Спілкування:

(takoe) https://t.me/bmwe30clubua

Купівля - продаж:

(takoe) https://t.me/e30shopua

Автор Тема: BMW E30 Тень Интеллигенции  (Прочитано 303156 раз)

0 Пользователей и 6 Гостей просматривают эту тему.

yntu

  • Администрация
  • *
  • Рейтинг +123/-8
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 1193
  • Місто (Home): Київ, найкраще місто в світі)
  • Юрій
    • Е46 Touring
    • Український клуб BMW E30
Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
« Ответ #885 : 10 Мая 2023, 08:38:36 »
  • 0
  • 0

  • Слава, як завжди цікаво і повчально)
    Записан
    Найкраща колискова - звук двигуна, що працює (с)
    Моя колишня Е30 http://www.drive2.ru/cars/bmw/3_series/3_series_e30/yntu/

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #886 : 21 Мая 2023, 15:05:19 »
  • 1
  • 0

  • Слава, як завжди цікаво і повчально)

    "Батя, я стараюсь!" (с)   (rofl)

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #887 : 21 Мая 2023, 15:06:13 »
  • 1
  • 0

  • Повертаємось до укладання проводки.
    Загальне електрообладнання автомобіля

    Збірка_52. ЕТК_61_Загальне електрообладнання автомобіля. Джут проводів (ч.3)

    Джут проводів (ч.3)


    Минулого разу я проклав основний джут проводки. Тепер мова піде про всі джгути додаткових опцій, що прокладаються паралельно основному джгуту - по лівому порогу до багажника, та перед передніми сидіннями, через тунель КПП на праву сторону. Отже, спочатку укладаю великий джгут "електропакету" (дзеркала, люк, склопідйомники, реле комфорту склопідйомників, центральний замок, таймер салонного світка та підігрів замка водійських дверей. Далі, інші опції - аудіопроводка, електроантена, телефон та система "handsfree", підігрів передніх сидінь, підігрів задніх сидінь (кастом), штатна сигналізація, світильники в салонному дзеркалі, салонні світильники, підсвітка гідрокоректора фар. Може ще щось забув )
    В процесі маємо ось таку картину :)



    Під кермом повний хаос )


    З'єднуємо зовнішню та внутрішню частини дверних роз'ємів. В лівий дверний роз'єм потрібно зразу встановити кабель магнітного замка штатної сигналізації.



    Отже, всі джгути прокладено, тепер потрібно їх нормально закріпити. Почну з самого простого, де менше проводки - з багажника.
    По правій стороні по колісній ніші вгору йде провод центрального замка до лючка паливного бака, та провод датчика рівня палива в додатковому баку. Кріпиться металевою кліпсою до кузова. Оскільки додатковий бак я не поставив (принаймі, поки що), то датчик просто заховав за петлею багажника.


    Провод центрального замка проходить над колісною нішею, кріпиться металевою кліпсою до ребра та до кронштейна привода центрального замка лючка паливного бака.


    По правій стороні багажника це все.
    З лівого боку проводки більше - аудіопідсилювач, електроантена, сигналізація, телефон. Кріпиться двома хомутами.


    Як я й казав раніше, всі електронні блоки буду встановлювати разом з їх проводкою. Блок GSM телефону я встановив не на ліве заднє крило, як передбачалось заводом, а під задньою полицею. Я вже згадував раніше про штатний кронштейн, та його не дуже вдале кріплення зі свердлінням крила. Тому мій варіант мені подобається більше - зручно й не помітно.



    Аудіопідсилювач не встановив, бо ще не знайшов кронштейн його кріплення, антену треба ще трохи відремонтувати. Тому, поки що,  просто штекери.


    Аудіопроводка виявилась з турінга, тому клема "маси" не дістає до точки G300 під заднім сидінням. Я закріпив її у підходячий отвір на ребрі жорсткості кузова.


    Блок контролю ламп в задніх ліхтарях.


    Проводка підсвітки багажника та штатної сигналізації прокладається через отвір у кронштейні кузова, та заводиться в петлю багажника.


    На виході з петлі кріпиться стяжкою, та заводиться у отвір кришки багажника.


    Прокладається по діагональному ребру жорсткості до плафона підсвітки та до кнопки кінцевика сигналізації.


    Проводка сигналізації та центрального замка прокладається по крилу та задній панелі до діода сигналізації (я про нього раніше згадував при установці панелі номерного знака), та до приводу центрального замка багажника. Кріпиться разом з основним джгутом металевими скобами.



    Вся проводка у багажнику прокладена та закріплена.

    Переходимо до задньої частини салону. На задню полицю виводимо проводку задніх динаміків. Але, так як аудіопроводка з турінга, то роз'єми до динаміків не підходять, а для лівого заднього динаміка знадобиться подовжувач. Потім зроблю адаптери/подовжувачі.
    Внизу під сидінням знаходиться точка G300 для "маси" всіх цих джгутів проводки. До речі, всі джгути не помістилися у штатну гумову вставку. Проводку телефона, сигналізації та динаміків проклав через полицю.


    Також сюди виводимо провод третього стоп-сигналу, та контакти обігріву заднього скла.


    До речі, штатна сигналізація підключається у розрив контакту обігріву заднього скла.


    Не знаю для чого, але ж так і є. Може так вона буде реагувати на розрив ниток при його розбитті....Але я не перевіряв :)

    Під заднім сидінням проводка прокладається паралельно основному джгуту та кріпиться хомутами разом з ним. Проводку до кнопок підігріву задніх сидінь та до телефону я проклав по центру до тунелю КПП.


    Праворуч - роз'єм ABS, роз'єм проводки, що йде під днище до редуктора, та обігрів сидіння.


    Ліворуч - роз'єм ABS, проводка, що йде під днище до паливного насосу, та обігрів сидіння.


    Далі всі ці джгути йдуть по лівому порогу вперед. Передню частину проводки привести до ладу буде складніше, тому я ще це не повністю зробив. Напишу пізніше, коли все закінчу.

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #888 : 21 Мая 2023, 21:05:23 »
  • 0
  • 0

  • Частково проводка укладена, тому можна переходити і до освітлення.
    Освітлювальні прибори

    Збірка_53. ЕТК_63_Ліхтар покажчика  поворота Пд/Пд Бік

    Ліхтар покажчика  поворота Пд/Пд Бік



    Зразу скажу, що оригінальні бічні ліхтарі покажчика поворота на Е30 мені ніколи не подобались. Їх дизайн наче й не поганий, але на машині, в комплексі з молдингами, вони виглядають, як щось зайве. Якісь вони надто масивні, чи що... Отже, встановлювати я їх не буду, тому їх не зовсім ідеальний стан мене не бентежить - купив їх просто, щоб були :)

     Деталь №7 - ліхтар покажчика поворота лівий (63 13 1 367 801) та правий (63 13 1 367 802). В комплекті з металевими кліпсами.
     Деталь №8 - гумовий ущільнювач ліхтаря покажчика поворота лівий (63 13 1 367 803) та правий (63 13 1 367 804).
     Деталь №9 - лампа 12V5W (63 21 7 160 797) - 2шт.
     Деталь №10 - кліпса (51 71 1 874 203 або 63 13 1 378 066) - 2шт.
     Деталь №11 - саморіз ST3,9X16 (07 11 9 906 734) - 2шт.

    Все в зборі. Проводка однакова на обидві сторони.


    Бічні ліхтарі покажчика поворота - це доволі корисна річ у міському трафіку, тому вони у мене таки будуть, але про це напишу пізніше.

    Передні покажчики повороту.


    Деталь №1 - передні покажчики повороту в зборі,
    Деталь №2 - гумовий ущільнювач (63 13 1 370 397) - 2 шт.
    Деталь №3 - скло. В оригіналі буває різних виробників (SIDLER, ULO, ZIZALA (ZKW)). ZKW буває різних кольорів - помаранчеве, прозоре та димчасте, але чомусь вони всі під однаковим номером 63 13 1 377 996, Тому при замовленні, по цьому номеру, - це як лотерея, але зазвичай приходить звичайне помаранчеве :) Я зібрав всі оригінальні варіанти.


    Було ще декілька красивих "афтемаркет" варіантів тих часів, та безліч сучасних китайських, але то вже таке... )
    Деталь №4 - саморіз (63 13 1 369 303) - 4 шт..
    Деталь №5 - лампа 12V21W (63 21 7 160 790) - 2шт.
    Деталь №6 - гвинт (63 13 1 370 849) -4 шт.
    Деталь №12 - не вмкористовується.

    Отже, встановлюю бічні покажчики - в не стандартні отвори у крилі.

    Далі, проводку вставляємо в отвір у кузові (металеві заглушки я вибив ще перед фарбуванням машини)


    І виводимо в салон, де він буде підключений до проводки панелі приладів.


    Теж сами й праворуч.




    Роз'єми передніх покажчиків повороту виводимо з основного джгута проводки.



    Звісно, що передні покажчики повороту буду встановлювати разом з переднім бампером.

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #889 : 21 Мая 2023, 22:29:30 »
  • 0
  • 0

  • Збірка_54. ЕТК_63_Блок задніх ліхтарів

    Блок задніх ліхтарів




    Деталь №1 - задній ліхтар лівий (63 21 1 370 677) та правий (63 21 1 370 678). До речі - в ETK дослівно сказано - "Блок задніх ліхтарів з протитуманним ліхтарем правий". А от (63 21 1 370 682) - звичайний правий , без протитуманки.  Це доказ для тих, хто вважає, що задня протитуманка була тільки ліворуч. Я додав її і у правий ліхтар - мені так більше подобається.
    Деталь №2 - кришка заднього ліхтаря. Буває звичайна, або з додатковою підсвіткою багажника від лампи габаритних вогнів.
    У мене з підсвіткою.



    Деталь №3 - ущільнююча прокладка (63 21 1 370 679) - 2 шт.



    До речі, про всяк випадок, я по контуру оригінальних прокладок вирізав ще пару прокладок з аналогічного матеріалу. Вийшли майже нічим не гірші :)
    Деталь №4 - кронштейн кріплення ліхтаря лівий (63 21 1 374 913) та правий (63 21 1 374 914).


    Деталь №5 - гайка М5 (63 25 9 128 043) - 12 шт.
    Деталь №6 - лампа 12V 21W - 8 шт.  , лампа 12V 10W - 2 шт. Лампи BOSCH.


    Деталь №7 - ручка кріплення кришки ліхтаря (63 21 1 376 879) - 4 шт.

    Про відновлення та поліровку ліхтарів я вже писав раніше, отже, - все готово до установки.


    Але ж є і альтернативний варіант - Startec! ;)


    Приміряв Startec


    Але вони ще не в тому стані, в якому я хочу їх бачити, і потребують уваги.


    Тому поки що буде сток.

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #890 : 22 Мая 2023, 18:10:23 »
  • 0
  • 0

  • Збірка_55. ЕТК_63_Різні вогні

    Продовжуємо розділ
    Освітлювальні прилади
    В ньому є три підрозділи з однаковою назвою.

    Різні вогні




    В цей підрозділ чомусь окремо виділена всього одна деталь - №20. Це склопластиковий кронштейн (54 12 1 884 483) салонного світильника. Може така увага до нього зумовлена тим, що знайти його цілим практично не реально! :) Мої обидва кронштейни вже були не один раз склеєні, та знову зламані. Я їх склеїв в черговий раз, але вони знову зламались, навіть ще до їх установки... Можна замовити нові, але не дешево, і скоріше за все, вони все-одно скоро зламаються. Дуже не вдала конструкція і матеріал. Аналогів не існує. Тому я звернувся за допомогою до одноклубника, і він зробив 3D-модель цих кронштейнів, з удосконаленим кріпленням, та роздрукував із більш гнучкого пластику. В порівнянні зі стандартними:


    Тепер вони щільно встановлюються, і легко, та без пошкоджень знімаються. Чудова альтернатива оригіналу, - навіть краще.


    Наступний підрозділ вже про самі світильники.
    Різні вогні




    Деталь №1 - салонний світильник (63 31 1 367 353) - 2шт. Але мабуть всі знають, що спереду в Е30 з салонним світлом не дуже добре, тому я дуже давно встановив біля салонного дзеркала ще третій світильник, і підключив його паралельно лівому світильнику. Тому у мене їх три. До речі, якщо уважно придивитись - два HELLA, а третій якогось іншого виробника, але зовні однакові.


    Деталь №2 - лампа 12V 10W

    Про проводку я вже раніше згадував - вона однакова на обидві сторони. Крім цього я зробив аналогічну проводку з додатковими роз'ємами для третього світильника. Ліворуч підключаємо саморобну проводку до стандартної, а потім підключаємо обидва світильника.
    Лівий:


    Тоді від лівого, передній:


    Правий до стандартної проводки:


    Бічні плафони вставляємо в кронштейни, а передній плафон потім  буде встановлено у панель електролюка замість заглушки.



    Деталь №3 - кнопка вмикача підсвітки ящика для дрібних речей.
    Деталь №4 - не використовується.
    Деталь №5 - лампа 12V 5W. Я її купив, але потім зрозумів, що вона не потрібна. Хоча, її можна встановити у патрон кнопки, але вона буде світити всередину торпеди :) Мабуть вона для інших моделей БМВ.
    Деталь №6 - плафон освітлення багажника (63 31 6 961 985).
    Деталь №7 - лампа 12V 5W.
    В базовій комплектації встановлено один плафон, але в кришці багажника передбачено місце для установки ще одного плафона. Мабуть, це була якась опція, щось  типу "розширеного пакету підсвітки"... Я давно встановив два плафона.



    Деталь №8 - переносний акумуляторний ліхтарик (82 11 9 413 147).
    Деталь №9 - скло з лінзою (82 11 9 413 148)
    Деталь №10 - лампа.
    Ліхтарик знаходиться у спеціальному слоті зарядки, у ящику для дрібних речей. Ліхтарик білого кольору зустрічається рідко, і вже не доступний до замовлення. На більш нових моделях БМВ він чорного кольору, доступний до замовлення, але для Е30 не підходить по роз'єму зарядки. Але, при бажанні, можна замінити його разом із роз'ємом. У мене оригінальній для Е30 - білого кольору, але як в більшості випадків, акумулятор у ньому вже не працює. Потрібно буде замінити акумулятори.
    Деталь №11 - переносна лампа. Вже давно не доступна до замовлення.
    Деталь №12 - плафон підсвітки номерного знака (63 26 1 372 763) - 2шт.
    Деталь №13 - гумова ущільнююча прокладка (63 26 1 354 034) - 2шт.
    Якщо замовляти по номеру HELLA, то плафони приходять в комплекті з гумовими прокладками.


    Деталь №14 - закладна для саморіза ST3,9-4 (07 12 9 925 707) - 4шт. Потрібно замовляти саме такі оригінальні закладні. Вони специфічні, коротші за звичайні.


    Я спочатку пробував ставити стандартні закладні ST3,9, але отвори на них не співпадають з отворами на плафонах. Тож довелось замовляти і чекати оригінальні. На фото видно різницю.


    Оригінальні закладні чудово підійшли.


    Деталь №15 - пластикова закладна для саморіза (63 26 1 378 067) - 4шт. Мабуть це знову помилка в ETK - я їх також замовив, але вони зовсім не підходять замість закладних №14. Хоча, можливо був варіант задньої панелі з отворами для цих закладних.
    Деталь №16 - саморіз ST3,9X13 (07 11 9 907 720) - 4шт.

    Попередній власник моєї машини чомусь заварив отвори для плафонів підсвітки номера. Добре, що проводка залишилася - я їх підключив і вони виконували роль додаткової підсвітки багажника :) І от нарешті, у мене буде підсвітка номерного знака.


    Деталь №17, 18 - не використовується.
    Деталь №19- блок із запасними лампами. Вже не доступний до замовлення. Якщо знайду, куплю.

    Ще один підрозділ:
    Різні вогні


    Тут також тільки одна деталь - №1 (63 31 0 138 864). Переносний акумуляторний ліхтар. Вже давно не доступний до замовлення. Мабуть теж купив би, якщо колись знайду... ;)

    Ray_

    • ***
    • Рейтинг +27/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 121
    • Місто (Home): Харьков
      • 1986г, 2х дверный седан, M42disa(140HP)
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #891 : 22 Мая 2023, 20:07:45 »
  • 0
  • 0

  • Я тоже намучался, пытаясь плафоны номерного знака прикрутить к стандартным-автобазарным закладным. В итоге, я их подрезал, по-моему)))
    А 2й плафон в крышку багажника ещё предыдущий хозяин воткнул. Но скорее из соображений симметричности (оно там просится))) . Примерно как задние ПТФ))
    В общем, как всегда содержательно и полезно (y)
    « Последнее редактирование: 22 Мая 2023, 20:09:44 от Ray_ »
    Записан

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #892 : 22 Мая 2023, 21:33:41 »
  • 0
  • 0

  • Я також пробував розсвердлювать отвори в закладних, а потім плюнув і замовив оригінальні )

    Да, два плафона краще виглядає, до того ж навіть в обшивці кришки багажника передбачено два отвори -  мабуть не просто ж так! )

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #893 : 22 Мая 2023, 21:35:37 »
  • 0
  • 0

  • Продовжуючи попередній запис, переходимо до розділу
    Загальне електрообладнання автомобіля

    Збірка_56. ЕТК_61_Різні перемикачі

    Різні перемикачі




    Деталь №1 - вимикач лампи ручного гальма (61 31 1 369 771).
    Деталь №2 - гвинт M4X10-Z5 - 1 шт.
    Я його давно встановив разом з важелем.


    Деталь №3 - кнопка дверного вимикача. При наявності електросклопідйомників на передні двері встановлюється вимикач з подвійними контактами (61 31 1 370 805). На задні двері та кришку багажника встановлюється звичайний вимикач (61 31 1 368 430).
    Деталь №4 - саморіз ST3,9X9,5 (07 11 9 902 216) - 5 шт.
    Деталь №9 - упор кнопки дверного вимикача передніх дверей (61 31 1 370 695) - 2 шт.
    Передні вимикачі прикручуються саморізами, упор просто защьолкується в отвір на дверях.


    Роз'єми знаходяться на основному джгуті проводки в нішах передніх динаміків. На другий контакт підключаються реле комфорту склопідйомників та інші електроопції. Про це напишу пізніше.
    Кнопки вимикачів задніх дверей підключаються до проводки салонних плафонів, про які я писав у попередньому записі. Роз'єми знаходяться на основному джгуті проводки, внизу під середньою стійкою даху. Проводка прокладається всередині стійки й кріпиться до неї металевими кліпсами знизу біля котушки ременя безпеки.


    Та зверху, біля плафона


    Те ж саме з іншої сторони.



    Від роз'єму проводки йде окремий провод під заднє сидіння, до кнопки дверного вимикача.


    Протягуємо провід через колісну арку, та підключаємо до вимикача задніх дверей.


    Прикручуємо вимикач саморізом до кузова.


    Аналогічно й з іншого боку.
    Залишився вимикач кришки багажника. В попередньому записі я вже писав, що в базовій комплектації був один плафон підсвітки багажника, або два, як додаткова опція. На фото провод "маси" вимикача - нижній базовий для одного плафону, а верхній, з подвійною клемою, для підключення двох плафонів.


    Базовий варіант для одного плафона


    Просто два контакта на плафон.


    Оскільки у мене два плафони, то я зробив проводку живлення для другого плафону.


    Крім цього, у мене встановлена штатна сигналізація, яка теж повинна буди підключена до кнопки вимикача.


    Тому підключаємо спочатку сигналізацію, потім до її відповідного роз'єму підключаємо провод на два плафона та проводку їх живлення.


    Все встановлено.


    Деталі №5-8 призначені для автоматичної КПП, тому не використовуються.

    Ще один підрозділ з такою ж назвою:
    Різні перемикачі


    Всі ці деталі для спеціальних автомобілів, мабуть для поліції. У мене машина не поліцейська, тому у мене їх нема й писати нема про що :)

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #894 : 23 Мая 2023, 09:52:43 »
  • 1
  • 0

  • Мабуть кронштейни салонних світильників, це дуже важлива деталь - не просто ж так іі виділили в окремий підрозділ, та ще й продублювали у розділі по люку! :) Отже, переходим в цей розділ.
    Люк з підйомно-зсувною кришкою та складний верх

    Насправді, я вирішив вже повністю закінчити збирання багажника - встановити шланги водовідводу з люка, задні ремені безпеки, щоб можна було, нарешті, встановити бічні обшивки багажника. То ж починаю зі шлангів - знову з останнього підрозділу.

    Збірка_57. ЕТК_54_М'який кожух підйомно-зсувної кришки люка

    М'який кожух підйомно-зсувної кришки люка




    Деталь №9 (№1+№4) - м'який кожух підйомно-зсувної кришки люка (54 12 1 924 517). Вже не доступно до замовлення. З заводу на моїй машині був люк з ручним приводом, тому мабуть цей кожух у його передній частині трохи підрізали для установки електроприводу люка. До речі, не дуже він і м'який, але то мабуть вже від старості.
    Деталь №2 - м'який кожух механізму ручного привода люка (54 12 1 879 148). З електроприводом люка не використовується.
    Деталь №3 - звукоізоляція кришки люка (54 12 1 906 809). У мене вона збереглась у доброму стані, - просто трохи підфарбована :) Тому залишив її ,як є.


    Деталь №5 - задні шланги для злива води (51 73 1 947 958) - 2шт.  В ETK вказана їх довжина 1690MM, але по факту у мене вони довжиною 1350MM. Заводимо шланги з багажника по задній стійці даху до зливних трубок люка. Про всяк випадок я їх встановив на прокладочний герметик.


    Деталь №6 - хомут (54 12 1 874 589) - 4 шт. Металева кліпса для фіксації шлангу всередині стійки даху. У мене було тільки два, тому замовив ще два. Номер вже інший (17 12 7 634 089), але на вигляд кліпса така ж сама тільки світлого кольору.


    Кліпса встановлюється на шланг і кріпиться у спеціальний отвір на задній стійці даху. Але я поспішив з поклейкою шумоізоляції стійки, тому довелось її трохи відривати. Добре, що вона потім знову приклеїлась.


    Ще одна кліпса фіксує шланг до ребра на колісній ніші. Далі шланг проходить під кронштейном приводу центрального замка та кінець шланга щільно вставляється у затискач на вентиляційній решітці заднього крила.


    Аналогічно і ліворуч.


     Таким чином вода з люка виводиться назовні під задній бампер.

    Деталь №7 - передні шланги для злива води (51 73 1 922 405) - 2шт.  В ETK вказана їх довжина 1700MM. Їх нема на загальному фото, тому що вони вже давно були встановлені. Зверху я також їх встановив на прокладочний герметик.


    Далі шланг щільно проходить по передній стійці даху, та виходить у нішу динаміка, де притискається пластиковою кришкою, про яку я раніше вже згадував. І це все. Вода з люка ллється просто всередину порога! На мій погляд, - це одне з найбезглуздіших інженерних рішень в Е30! Саме тому всі Е30 з люком, в передній частині мають скрізні дірки в підлозі та гнилі пороги. Звісно, я вирішив це виправити - ще на етапі кузовних робіт вивели цей шланг назовні під переднє крило та зафіксували його кузовним герметиком.


    Так зроблено на багатьох машинах. Вода буте текти на нижнє кріплення крила, але ж це таки краще, ніж в поріг та в салон!

    Деталь №8 - знову ті самі кронштейни салонних світильників (54 12 1 884 483). Минулого разу я вже казав - 3D копія виявилася кращою, ніж оригінал. Вже встановлені разом зі світильниками.


    Кожух фіксується до даху металевими скобами, що загинаються.


    В передній частині виріз для електролюка.


    Все встановлено.

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #895 : 25 Мая 2023, 22:21:33 »
  • 1
  • 0

  • Щоб завершити збірку багажника треба встановити задні ремені безпеки. Отже, розділ
    Запчастини+приладдя (кузов)

    Існує два типи ременів безпеки.
    Перший - до вересня 1986 року - з маленькими пряжками, задні ремені встановлені у багажнику під полицею та з додатковим кріпленням на задній стійці даху. Скоба кріплення на стійках була металева, а пізніше пластикова. Пластикова мала простіше кріплення та більш естетичний вигляд. Задній середній ремінь закріплений ліворуч під заднім сидінням.
    Другий - після вересня 1986 року - з великими пряжками, задні ремені встановлені на полиці, без додаткового кріплення на задній стійці даху. Задній середній ремінь закріплений праворуч під заднім сидінням.
    Відповідно, спинки сидіть та задня полиці теж різні, і не взаємозамінні. Але пряжки другого типу можна замкнути в замок першого типу, а навпаки - ні.
    Передні ремені для 2 та 4 дверних седанів мають різне кріплення. Звідки я це знаю? Бо зібрав цілу колекцію ременів! ) Раніше у мене були передні ремені другого типу, а задніх взагалі не було. Я вже давно купив задні ремені першого типу, а такі ж передні мені подарував товариш. Задній середній купив недавно. Отже, я зібрав весь комплект ременів 1985 року - те, що треба! Розмотав їх всі , та добре почистив і помив.




    Отже, встановлюю ремені.

    Збірка_58. ЕТК_72_Запчастини+приладдя (кузов). Ремені безпеки

    Ремінь безпеки передній для 4-дверних автомобілів




    Листопад 1985 рік


    Деталь №1 - катушки ременів Autoflug - ліва та права симетричні.


    Деталь №2 - замки Autoflug - лівий та правий однакові.


    Але бувають ще одного виробника - Repa.


    А різниця ось в чому - кнопки Autoflug навіть після 40 років залишаються червоними, а кнопки Repa повністю втратили колір.


    Спочатку я купив замки Repa, а потім довелось купувати Autoflug, щоб всі замки були червоного кольору. Хоча, замки другого типу Autoflug попадаються і червоні, і з повністю втраченим кольором.


    Колекція замків. До речі, мені ще потрібен замок з датчиком ременя безпеки, щоб повноцінно реалізувати цю "американську" опцію. Напевно, прийдеться шукати його в Америці....тут нема таких...


    Хоч ремені були ретельно почищені, але змотувались не дуже добре. Тому я вирішив змастити механізм та підтягнути пружину.
    Спочатку правий. Кришка механізму знімається легко.


    Кришку пружини треба знімати дуже обережно - пружина може вискочити, й змотати її буде не просто. Ще й руки можна поранити. Тепер я це знаю :) Змастив і намотав додатковий оберт пружини.


    Те ж саме і з лівого боку.




    Тепер про кріплення ременів.
    Додаткові елементи ременя безпеки переднього




    Всі болти кріплення ременів безпеки мають специфічну різьбу 7/16".
    Деталь №1 - болт (72 11 1 904 775) - 2 шт.
    Деталь №2 - втулка (72 11 1 848 465) - 2 шт.
    Деталь №3, №4 - болт 7/16X20 (72 11 1 861 932) - 6 шт.
    Деталь №7 - шайба (72 11 1 808 673) - 4 шт.
    Деталь №8 - упруга шайба (72 11 1 808 672) - 2 шт.
    Деталь №9 - кришка (72 11 1 904 665) - 2 шт.
    Деталь №10 - не використовується.
    Деталь №11 - кнопка (72 11 1 950 829) - 2 шт.
    Деталь №12 - кнопка (72 11 1 917 406) - 2 шт.

    Катушка переднього ременя кріпиться в ніші середньої стійки. Тільки в такому положенні ремінь можна розмотати. Скоба ременя кріпиться у верхній отвір на стійці, та закривається кришкою.



    Кронштейн третьої точки кріплення ременя, та замок кріпиться на сидінні. Тому це буде вже після їх установки.


    Для передніх ременів E30 була дуже рідкісна опція - регулювання верхнього кріплення скоби по висоті.
    Пристрій перестановки ременя

    Я це бачив тільки один раз на фото в інтернеті. Дійсно рідкісна штука для Е30. На середній стійці передбачено ще по одному додатковому отвору для її кріплення. Скоба кріпиться до цього пристрою, і може переставлятись в різні положення по висоті. Цікаво було б знайти таку штуку...

    Тепер задні ремені.
    Ремінь безпеки задній




    Серпень 1985 рік


    Грудень 1985 рік (середній)


    Деталь №1 - катушки ременів - ліва та права на вигляд однакові. Позначені наклейками L та R.


    Але всередині мають відмінність.
    Розібрав та змастив аналогічно до передніх. На задніх пружину не натягував, вони й так стали добре змотуватись.
    Лівий.


    Правий.


    Пружина.


    Тепер про кріплення ременів.
    Додаткові елементи ременя безпеки заднього




    Всі болти кріплення ременів безпеки мають специфічну різьбу 7/16".
    Деталь №1 - болт (72 11 1 904 775) - 2 шт.
    Деталь №2, №3 - не використовується. Використовується для ременів зі стальними скобами.
    Деталь №4 - шайба (72 11 1 808 673) - 4 шт.
    Деталь №5 - втулка (72 11 1 848 465) - 2 шт.
    Деталь №6 - болт 7/16X20 (72 11 1 861 932) - 6 шт.
    Деталь №7 - кришка (72 11 1 904 665) - 2 шт.
    Деталь №8 - кришка ліва (51 46 1 916 979) та права (51 46 1 916 980) - 2 шт.
    Деталь №9 - не використовується. Використовується для ременів другого типу.

    Катушка заднього ременя кріпиться в багажнику, на спеціальні кронштейни під полицею. Тільки в такому положенні ремінь можна розмотати.



    Ремінь протягується через отвір у полиці та пластикову кришку, скоба ременя кріпиться на задній стійці, та закривається кришкою.


    Кронштейн третьої точки кріплення ременя, та замок кріпиться під заднім сидінням.



    Середній ремінь повинен кріпитися під заднім сидінням ліворуч. Але у мене сидіння і задня салонна полиця для другого типу ременів, де середній ремінь знаходиться праворуч. Тому я його там і встановив. Мені здається це навіть більш логічним - так середній та бічний ремені не будуть перехрещуватись. Не розумію, чому з заводу зроблено навпаки...


    Середній ремінь не змотується, а пряжкою буде закріплений у спеціальну пластикову кришку на салонній полиці.


    Отже, ремені безпеки встановлені, можка встановлювати бічні обшивки багажника.



    Далі буде, мабуть, про обшивку кришки багажника.

    Ray_

    • ***
    • Рейтинг +27/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 121
    • Місто (Home): Харьков
      • 1986г, 2х дверный седан, M42disa(140HP)
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #896 : 27 Мая 2023, 12:21:12 »
  • 0
  • 0

  • Получается - если у меня катушки задних ремней крепятся на полке, а не под полкой в багажнике - то это самиздат? Или в "купе" по другому?
    Но они там всё равно у меня выполняют декоративную функцию - болты крепления ответок просто заварены((( без самих ответок .
    Записан

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #897 : 27 Мая 2023, 13:36:09 »
  • 0
  • 0

  • Для самоіздата, то багато гемора. У тебе машина якого року? Такі ремні, як у мене були тільки до 85 чи 86 року. В ЕТК там по різним деталям або 85 або 86 рік

    Ray_

    • ***
    • Рейтинг +27/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 121
    • Місто (Home): Харьков
      • 1986г, 2х дверный седан, M42disa(140HP)
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #898 : 27 Мая 2023, 16:10:51 »
  • 0
  • 0

  • Для самоіздата, то багато гемора. У тебе машина якого року? Такі ремні, як у мене були тільки до 85 чи 86 року. В ЕТК там по різним деталям або 85 або 86 рік

    июнь 86го. Надписи на ремнях соответствуют
    разобрался - там 2 варианта крепления:
    « Последнее редактирование: 27 Мая 2023, 16:18:30 от Ray_ »
    Записан

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #899 : 27 Мая 2023, 19:45:18 »
  • 0
  • 0

  • июнь 86го. Надписи на ремнях соответствуют
    разобрался - там 2 варианта крепления:
    Отож я й кажу там 85-86 роки якась каша. На картинці ЕТК бокові ремні до 85, а середній до 86...
    Якщо у тебе 86 і кріплення на полці, то значить таки у 85 поміняли