Український клуб BMW E30

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.




Расширенный поиск  

Новости:

Слава Україні!

Ми в соціальних мережах:

(takoe) https://ru-ru.facebook.com/bmwe30clubukraine/

(takoe) https://instagram.com/bmw_e30_club_ukraine/

Спілкування:

(takoe) https://t.me/bmwe30clubua

Купівля - продаж:

(takoe) https://t.me/e30shopua

Автор Тема: BMW E30 Тень Интеллигенции  (Прочитано 303222 раз)

0 Пользователей и 5 Гостей просматривают эту тему.

The_Glory

  • Администрация
  • *
  • Рейтинг +552/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 3974
  • Місто (Home): Киев, Вишневое
  • Влюбился в BMW с первого взгляда!
    • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
« Ответ #1035 : 17 Января 2024, 11:52:52 »
  • 0
  • 0

  • Той, що був у комплекті - знищений фізично ) Купив ще два - стан хз ) По факту вже буду дивитись, на машині...

    vlad-e30

    • ***
    • Рейтинг +5/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 175
    • Місто (Home): КИЕВ
      • 320I
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1036 : 18 Января 2024, 16:29:54 »
  • 0
  • 0

  • А под какой газ твой комплект. Я знаю там было два типа насосов
    Записан

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1037 : 18 Января 2024, 17:29:46 »
  • 0
  • 0

  • Мій мабуть під R12... але це я вже буду вияснять безпосередньо з кондєйщиками, перед заправкою та запуском... може прийдеться на R134 переходить... я хз... з цим ще сам толком не розібрався...

    vlad-e30

    • ***
    • Рейтинг +5/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 175
    • Місто (Home): КИЕВ
      • 320I
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1038 : 19 Января 2024, 09:53:09 »
  • 0
  • 0

  • Понял, буду внимательно следить... Очень интересно и познавательно, спасибо
    Записан

    yntu

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +123/-8
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 1193
    • Місто (Home): Київ, найкраще місто в світі)
    • Юрій
      • Е46 Touring
      • Український клуб BMW E30
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1039 : 19 Января 2024, 16:28:56 »
  • 0
  • 0

  • Мій мабуть під R12... але це я вже буду вияснять безпосередньо з кондєйщиками, перед заправкою та запуском... може прийдеться на R134 переходить... я хз... з цим ще сам толком не розібрався...

    Цікаве відео з комплектом для перехода на R134

    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=b9OY611YJWI

    Записан
    Найкраща колискова - звук двигуна, що працює (с)
    Моя колишня Е30 http://www.drive2.ru/cars/bmw/3_series/3_series_e30/yntu/

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1040 : 19 Января 2024, 16:39:22 »
  • 0
  • 0

  • тільки, той комплект півтори штуки коштує....

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1041 : 19 Января 2024, 16:41:37 »
  • 0
  • 0

  • я от не пойму нахіба трубки мінять...? читав шо компресор інший, датчики, і клапан випарювача. А шланги і радіатор - хз....

    vlad-e30

    • ***
    • Рейтинг +5/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 175
    • Місто (Home): КИЕВ
      • 320I
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1042 : 24 Января 2024, 10:34:16 »
  • 0
  • 0

  • А почему не оставить 12 газ, разве это проблема?
    Записан

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1043 : 24 Января 2024, 14:44:06 »
  • 0
  • 0

  • Та я скоріш за все R12 і залишу. Компресор у мене походу таки під нього... Кажуть, що 12 і холодить краще, ніж 134, просто його не кругом можна знайти і не всі СТО його заправляють.

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1044 : 24 Января 2024, 14:45:18 »
  • 2
  • 0

  • Збірка_100. ЕТК_51_Оснащення кузова. Полка за заднім сидінням

    По технічних причинах установка дверних обшивок трохи затримується.
    Тому поки що, я вирішив встановити задню полку.
    Полка за заднім сидінням




    Деталь №1 - полка за заднім сидінням. Їх було дуже багато різних видів, з різними номерами ETK, в залежності від року випуску, типу ременів безпеки, аудіоколонок, шторки, стоп-сигналу та кольору салону. Але є три основних типи - я їх всі зібрав :)


    Тип 1 - до 85 року - плоска полка, під ремені безпеки раннього типу.
    Тип 2 - 85-87 роки - плоска полка, під ремені безпеки пізнього типу
    Тип 3 - після 87 року - полка з виштамповкою, під ремені безпеки пізнього типу

    Тип 2 та тип 3 взаємозамінні між собою, але не взаємозамінні з типом 1, через різну конструкцію ременів безпеки. Про це далі напишу.

    Деталь №2 - скоба (51 46 1 915 535) - 1 шт. Для фіксації полки до кузова.
    Деталь №3 - випускне сопло - 4 шт. Решітки різні для типу 1 і типів 2 та 3.
    Деталь №4 та №5 - кріплення для середнього ременя безпеки до 84 року.
    Деталь №6 та №7 - кріплення для середнього ременя безпеки після 84 року. На полці типу 1 встановлюється ліворуч, а на полках типу 2 та 3 - праворуч.


    Деталь №8 - додаток до полки, використовується тільки для E30 M3. Фото з інету.


    Полка йде в комплекті з шумоізоляцією. Вставляємо кліпсу №2 та прикручуємо кріплення №6 та №7 для середнього ременя.


    Вставляємо решітки №3. На фото також є кришки лівого та правого ременів безпеки.


    Полка готова до установки. Але на фото є ще сонцезахисна шторка. Це додаткова опція для полки. Саме через неї я встановлюю полку типу 3, а не типу 1, як повинно бути для 85 року.

    Отже,

    Збірка_100. ЕТК_51_Оснащення кузова. Полка/Сонцезахисна шторка

    Полка/Сонцезахисна шторка




    Деталь №1 - полка за заднім сидінням. Полка з вбудованою шторкою була типу 1 (до 85 року), або типу 3 (після 85 року). Фото з інету:


    Деталь №2 - сонцезахисна штора. Для типу 1 та 3 встановлювалась у спеціальний проріз у полці. На полку типу 2 могла просто прикручуватись зверху.


    Деталь №3 - гачок лівий (51 46 1 917 381) - 1 шт.
    Деталь №4 - гачок правий (51 46 1 917 382) - 1 шт.
    Деталь №5 - кронштейн (51 46 1 905 393) - 2 шт. Відповідна частина для гачків №3 та №4. Встановлюється в кузов.


    Шторки для полки типу 1 та типу 3 не взаємозамінні. У них зовсім різні гачки та відповідні частини для них. Для шторки типу 1 (до 85 року) гачки (51 46 1 905 393) прикручувались саморізом над заднім склом.


    А для типу 3 над заднім склом, у спеціальні отвори встановлювались відповідні частини для гачків (51 46 1 905 393).


    Для порівняння обидва типи гачків - зовсім різні деталі, що встановлюються над заднім склом.


    Полка зі шторкою готова до установки.




    На фото вже встановлені задні динаміки - про них я напишу пізніше. Також на фото присутній третій стоп-сигнал. Це ще одна додаткова опція для задньої полки. Була доступна в основному для ринку США.

    Збірка_100. ЕТК_63_Освітлювальні прилади. Третій ліхтар стоп-сигналу

    Повертаємось до розділу ETK
    Освітлювальні прилади

    Третій ліхтар стоп-сигналу




    Деталь №1 - ліхтар стоп-сигналу (63 25 1 385 187)
    Деталь №2 - патрон лампи P21W (63 21 8 355 883)

    Ліхтарі були також двох різних типів. Для полок типу 1 та 2 ранній ліхтар встановлювався поверх полки, а для полки типу 3 для ринку США пізній ліхтар був вбудований в саму полку, між решітками. Фото з інету.


     У мене більш ранній ліхтар.
    Задня кришка ліхтаря відповідала кольору полки. У мене вона також сіра.


    Прикручуємо кронштейн ліхтаря до полки, та виводимо роз'єм проводки, який я додав у стандартну проводку. Вставляємо блок патрона лампи з герконом контолю лампи в корпус ліхтаря.


    Защьолкуємо ліхтар на кронштейні та встановлюємо задню кришку так, щоб вона не заважала сонцезахисній шторі.
    Встановлюємо задню полку в пази під склом та фіксуємо кліпсою. Ліхтар повинен щільно упертись своїми гумовими упорами по кутах у скло.


    Пряжку середнього ременя вставляємо у його кріплення на полці.


    А от з бічними ременями є нюанс - в такому випадку, вони затиснуті полкою, і будуть виконувати лише декоративну функцію, оскільки, як я казав раніше - через їх різну конструкцію, полки типу 1 та типу 3 не взаємозамінні!


    В моєму випадку повинна бути полка типу 1 зі шторкою. Але, свого часу, я знайшов полку зі шторкою типу 3. Задніх ременів у мене тоді взагалі не було, тому тоді я без проблем її і встановив.

    Отже, полку зараз я встановив тимчасово.
    По-перше, - її потрібно буде знімати для установки обшивки потолка та заднього скла. Після цього встановлю і відповідні частини для гачків.
    По-друге, - у мене на неї в перспективі є деякі плани по її "апгрейду". Я вже раніше писав, що для полок типу 1 та типу 2 існують заводські накладні сонцезахисні електрошторки, що прикручуються поверх полки. Знайти їх не просто, хоча й зараз є така нова в продажі, але ціна в 1000$ мене не влаштовує :) Та й вигляд вони мають не дуже гарний... То ж я хочу встановити в полку електрошторку з більш пізніх моделей BMW. А для цього потрібна саме полка типу 3 - під нею більше місця для розташування електроприводу. Я вже встановив проводку та кнопку - недавно писав про це. Заразом перероблю і отвори для ременів безпеки, як у типі 1, щоб вони були функціональні. Крім цього, є ще плани по "музиці". Звісно, що тоді і колір полки буде чорний. А може, - синій? ;) Для "тренувань" я купив ще одну полку зі шторкою, але займатися цим буду вже після того, як машина буде повністю зібрана. А поки що - маємо те, що маємо! (с)

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1045 : 25 Января 2024, 15:52:21 »
  • 2
  • 0

  • Збірка_101. ЕТК_65_Радіоприймач

    Поки "технологічна пауза" по збірці продовжується, напишу про свою скромну колекцію оригінальних радіоприймачів та магнітол! ;)

    Отже, розділ ETK Аудіо, навігація, інформаційні системи

    Радіоприймач




    Деталь №1 - панель для моделей 316 та 318, з центральним розташуванням радіоприймача.
    Деталь №2 - панель для інших моделей, зі зміщеним ліворуч радіоприймачем, і місцем для годинника або бортового комп'ютера, праворуч.
    Деталь №3 - накладка радіоприймача (64 11 1 368 515) Встановлюється замість радіоприймача, при його відсутності в комплектації автомобіля.
    Деталь №4 - заглушка (64 11 1 368 498) Встановлюється замість кнопок, при їх відсутності в комплектації автомобіля.
    Деталі №5...№16, №18 - деталі самих простих моделей радіоприймачів та магнітол. У мене таких поки що нема...
    Деталь №17 - рамка (65 12 1 375 737). Для кріплення радіоприймача в панелі. Але деякі моделі магнітол встановлюються без цієї рамки.


    Деталь №19 - фетрова смужка (65 77 1 377 052) М'яка прокладка для задньої опори радіоприймача.
    Деталь №20 - подовжувач (65 11 1 372 547) Мабуть це і є та сама задня опора радіоприймача.




    Деталь №21 - стійка (65 11 1 370 841) Кронштейн, що встановлюється на корпус обігрівача. На нього клеїться м'яка прокладка №19 та обпирається подовжувач №20.
    Деталі №22, №23 - гайка та шайба для подовжувача. Але по факту вони не використовуються.

    Радіоприймач




    Розділ по монтажу самих простих моделей радіоприймачів. У мене їх нема, лише декілька деталей, що для них використовуються.
    Деталь №1 - рамка (65 12 1 375 737). Для кріплення радіоприймача в панелі. Але деякі моделі магнітол встановлюються без цієї рамки.
    Деталь №3 - антенний адаптер. Я про них вже писав в розділі про антену.
    Деталь №8, №9 - перехідний провід. Їх багато типів для різних моделей магнітол, про них напишу пізніше.


    Тепер про ті моделі радіоприймачів, які в мене вже є.  Колекціоную їх, - колись може знайду і решту моделей ;) Хоча в ETK їх дуже багато з різними номерами, в різних розділах... не дуже ясно, тому просто напишу по факту.

    Радіоприймач Bavaria Mono Digital


    Деталь №3 - радіоприймач Bavaria Digital II




    Радіоприймач Bavaria C


    Деталь №1 - магнітола BMW Reverse




    Радіоприймач Bavaria C


    Деталь №3 - магнітола Bavaria C Electronic




    Радіоприймач Bavaria C Business


    Деталь №1 - магнітола Bavaria C Business




    Деталь №2 - магнітола Bavaria C Business RDS




    Вся моя колекція.


    Встановлювати буду, скоріше за все, одну з трьох останніх. Або міняти всі по черзі :)

    Для повної колекції потрібно ще знайти щось із самих простих моделей.


    Топовий касетний Becker Mexico


    Та CD-програвачі  Bavaria Electronic CD


    Або Bavaria Electronic CD II


    Ще є ідея встановити CD-чейджер, хоча штатно він для E30 не був доступний. Але судячи з усього, таки встановлювався, як афтемаркет чи дилерське дооснащення. Але це в далекій перспективі! ;)

    vlad-e30

    • ***
    • Рейтинг +5/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 175
    • Місто (Home): КИЕВ
      • 320I
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1046 : 26 Января 2024, 10:40:52 »
  • 0
  • 0

  • Прикольные Мафончики... Альпайн кажется выпустил современную магнитолу в старом стиле, но там ценник космический
    Записан

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1047 : 26 Января 2024, 14:59:17 »
  • 0
  • 0

  • Прикольные Мафончики... Альпайн кажется выпустил современную магнитолу в старом стиле, но там ценник космический
    Я в курсі, але то Блаупункт по моєму.

    The_Glory

    • Администрация
    • *
    • Рейтинг +552/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 3974
    • Місто (Home): Киев, Вишневое
    • Влюбился в BMW с первого взгляда!
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
      • BMW 316 M20B25 седан интересного цвета, BBS bodystyle
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1048 : 26 Января 2024, 15:00:32 »
  • 0
  • 0

  • Збірка_102. ЕТК_65_Система придушення перешкод радіоприймача.

    Вирішив вже закінчити розділ ETK Аудіо, навігація, інформаційні системи

    Підрозділ Система придушення перешкод радіоприймача


    Всі деталі з цього підрозділу є у відповідних розділах по електрооснащенню двигуна. Деякі з них я вже встановив, а деякі будуть встановлені пізніше. То ж зараз просто запис для загальної інформації. Всі фото деталей з інету.

    Деталь №1 - комплект для придушення перешкод (65 31 1 286 070). Вже не доступний до замовлення. В нього входять шини "маси" генератора, та шини "маси" №3.


    Деталь №2 - конденсатор для придушення перешкод генератора (12 31 1 356 564). Якщо його замовляти по номеру BOSCH 0290800036, то його ціна буде значно нижча. Напишу про нього в розділі про генератор.


    Деталь №3 - шина "маси" капота (65 31 1 286 068) Вже встановлена разом із капотом.




    Деталь №3 - шина "маси" клапанної кришки (65 31 1 286 069). Буде встановлена разом із мотором.

    Деталі №4, №6 та №7 - це якийсь пакет - "спеціальний захист від перешкод".

    Деталь №4 - конденсатор для придушення перешкод 0,47MF (65 31 1 357 878). Судячи по фото, то це аналог деталі №2 для генератора.


    Деталь №5 - не використовується.
    Деталь №6 - фільтр для придушення перешкод (65 31 9 055 974). Вже не доступний до замовлення. Я не знаю куди він встановлюється, до чого, і як підключається. Буду вдячний за цю інформацію.


    Деталь №7 - шина "маси" 20X400MM (65 31 9 055 973). Можливо, це просто "ремонтна" шина, без клем.


    Корисне фото з інету - всі шини "маси":


    Збірка_102. ЕТК_65_Перехідний провід.

    Наступний підрозділ Перехідний провід




    Штатно для E30 було доступно дуже багато різних моделей магнітол. Але всі ці магнітоли діляться на два типи - більш ранні моделі з роздільними аудіо роз'ємами старого типу, та більш пізні моделі з новим аудіо роз'ємом на 17 пінів. Відповідно, і заводська аудіо проводка була також двох типів, в залежності від цих роз'ємів. Для того, щоб була можливість встановити в машину будь-яку штатну магнітолу, без заміни всієї аудіо проводки, були розроблені спеціальні адаптери для різних моделей магнітол. Їх дуже багато, з різними номерами, більшість вже не доступна до замовлення. Тому я напишу тільки про свій випадок. Аудіо проводка у мене із 17-піновим роз'ємом, а магнітоли є обох типів. Тому мені потрібен адаптер для переходу із 17-пінового роз'єму, -  до роздільних аудіо роз'ємів.
    Деталь №5 - перехідний провід стереосистеми (65 12 8 350 189). Я зробив його сам.


    В принципі, будь-який із цих адаптерів доволі легко зробити самому, маючи потрібні штекери та їх розпіновку.


    1 - роз'єм на 17 пінів до аудіо проводки
    2 - роз'єм задніх динаміків
    3 - роз'єм передніх динаміків
    4 - роз'єм живлення магнітоли від запалення (+12V та "маса")
    5 - роз'єм постійного живлення магнітоли (+12V)
    6 - роз'єм підсвітки магнітоли
    7 - роз'єм керування живленням електроантени та підсилювача
    8 - роз'єм автоматичного керування гучністю магнітоли, в залежності від швидкості руху

    Для прикладу розпіновка мого адаптера:

    Ray_

    • ***
    • Рейтинг +27/-0
    • Оффлайн Оффлайн
    • Сообщений: 121
    • Місто (Home): Харьков
      • 1986г, 2х дверный седан, M42disa(140HP)
    Re: BMW E30 Тень Интеллигенции
    « Ответ #1049 : 26 Января 2024, 15:05:40 »
  • 0
  • 0

  • Я в курсі, але то Блаупункт по моєму.
    Это вот этот?:

    или такой?
    « Последнее редактирование: 26 Января 2024, 15:07:47 от Ray_ »
    Записан